Özel Spesifik Gübreler

● Agro-Full AKTİF REGÜLATOR.....>>>

AKTİF REGÜLATÖR
AKTİF DÜZENLEYİCİ
Ph ve TUZ (EC) AYARLAYICISI
: TUZLU TOPRAKLARA HAYAT SOLUĞU

: Ambalaj Şekli:1lt*20-5lt*4-20lt*1


AKTİVE REGULATÖR

AKTİF DÜZENLEYİCİ

Ph ve TUZ (EC) AYARLAYICISI

 

Ülkemiz toprakları genel olarak alkali yapı içermektedir. Su kaynaklarımız da genel olarak alkali yapıdadır. Toprak ve suyumuzun Ph değeri bilinmeli ve ona göre hareket etmeliyiz. Bitkilerimizin istediği ideal ph değerleri 6.5-6.8 arasındadır. Bu sınırların altındaki ve üstündeki değerler bitki besinlerinin alınımını oldukça zorlaştırır. Özetle bazı besin elementlerinin alınımı için ideal alınım Ph değerleri aşağıdadır.

 

Fosfor (P) 6.2–7.2

Demir (Fe) 4.0–7.0

Çinko (Zn) 5.0–7.0

Bor (B) 5.0–7.5

Mangan(Mn) 5.0–6.5

Bakır (Cu) 5.0–7.5

 

Sularımızın durumuna iki farklı açıdan bakmalıyız.

1-Toprak ph sını yükseltmesi: Sulama suyu olarak kullandığımız Ph sı yüksek sular toprak ph sının yükselmesine sebep olacak ve bitki besin maddelerinin alınımını engelleyecektir.

2- ilaçlama suyu: ph sı yüksek sularla yapılan ilaçlamalar genelde başarısız olur. Çünkü ph değeri yükseldikçe ilaçlarının etki süresi düşer.(yarılanma ömrü kısalır). Birçok ilaç daha bitkiye atılmadan etkisi kaybolur. Bitkiye sadece su atılmış olur.

İlaçlama sularımızın ideal ph değeri 5,5–6.0 arasında olmalıdır. ph değeri buna göre ayarlanmalı ve bekletilmeden ilaçlama yapılmalıdır.

• AKTİF DÜZENLEYİCİ gübrelerin bitkiler tarafından kolay alınımını ve daha etkin kullanılmasını sağlar. Toprak Ph ve EC sini düzenleyerek verim artışı sağlar.

• AKTİF DÜZENLEYİCİ ilaçlama ve gübre hazırlama sularının ph sını ayarlar ve çözünmeyi artırır.

• AKTİF DÜZENLEYİCİ ilaçların daha güçlü daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

• AKTİF DÜZENLEYİCİ toprağa yapılan uygulamalarda toprakta birikmiş besinlerin alınımını kolaylaştırır.

• AKTİF DÜZENLEYİCİ alınımı zor olan besinleri çözerek bitkiler tarafından kolay alınabilir forma sokar.

• AKTİF DÜZENLEYİCİ damlama sulama boruları içinde oluşan porlanmayı ve biriken gübre kalıntılarını çözerek tıkanmaları önler.

KULLANIM ŞEKLİ: ph durumuna göre miktar ayarlanmalıdır. Normal sularda genel olarak 100 litre suya 25–50 cc uygulanır. Daha fazla kullanımlarda herhangi bir zarar vermez. Damlamalardan ayda bir 1 lt olarak verilir. Her su 250–300 cc olarak ta verilebilir. İlaçlama tankları temizliğinde 1 tonluk tank için 1 lt AKTİF REGULATÖR yeter miktar su ile karıştırılarak tank temizliği yapılır.

 

 Etiket ve Tescil Belgeleri

Tescil Etiket
Etiket

 
Ürünlerimiz
Bilgi Bankası
Bize Ulaşın