Organik Toprak Düzenleyiciler

● Agro-Full Bifa 40 .....>>>

Bitkisel Menşeli Sıvı Fulvik Asit
+ Bileşenleri W/W
: Toplam Organik Madde % 40
: Toplam Fulvik Asit (kütlece) % 40
: Stabil pH aralığı 4-7

Agro-full Bifa 40 - Bitkisel Menşeli Sıvı Fulvik Asit

Üretimde kullanılan hammaddeler: Bitkisel menşeeli meteryaller.

Bitkisel Fulvik maddelerden üretilmiş yüksek yoğunluklu organik toprak düzenleyicidir. Bitkisel hümifikasyon sonucu elde edilmiştir. Yüksek oranda Fulvik asit ve Organik madde ihtiva etmektedir.

BİTKİLER ÜZERİNE ETKİSİ Bitkilerin kök gelişimini teşvik eder. Sebze ve meyvelerin kalitesini yükseltir. Topraktaki N-P-K ve iz elementlerden bitkilerin maksimum faydalanmasını sağlar. Toprakta tuz birikimini önler. Su ve havanın toprak içindeki hareketini düzenler. Hafif topraklarda su tutulmasını sağlar. Katyon değişim kapasitesini artırarak bitki besin maddelerinin alınımını kolaylaştırır. Damlama sulama ile verilen ve toprakta bulanan besinlerden bitkinin daha fazla faydalanmasını sağlar.  Toprağın Ph dengesini ayarlar ve sebeple besin alınımını artırır. Toprak mikro organizmalarının aktif halde çalışmalarına yardım eder. Toprak yapısını iyileştirir. Ağır yapılı toprakların yapısını düzeltir.

Asit karekterlidir. Yüksek oranda kompleksleme ve Katyon Değişim Kapasitesini artırma özelliği vardır. Tek olarak veya gübreler ve iz elementler ile karışım şeklinde uygulanabilir. Gerektiğinde ön karşım testi uygulanmalıdır.


Etiket ve Tescil Belgeleri

Tescil Etiket
Etiket Etiket
 
Ürünlerimiz
Bilgi Bankası
Bize Ulaşın