Organik Gübreler

● Agro-Full Real Effect .....>>>Sıvı Organik Gübre
+ Bileşenleri W/W
: Toplam Organik Madde % 60
: Suda çözünür Potasyum Oksit (K2O) % 4
: pH aralığı 5-7

KULLANILDIĞI YERLER , DOZLARI  VE  BİTKİLER ÜZERİNE ETKİSİ

 • REAL EFFECT yapraktan ve topraktan uygulanabilir şekilde geliştirilmiş ORGANİK bir üründür.
 • REAL EFFECT sera ürünleri, açık alan sebzeleri, meyve ağaçları, yeşil alanların bakımı, çiçekler ve endüstri bitkilerinin her döneminde güvenle kullanılabilir.
 • REAL EFFECT gübrelerle kullanıldığında gübrelerin alınımını kolaylaştırır.
 • REAL EFFECTL yapraktan 200-300 cc/dekar ve topraktan 3-5 lt/dekar olarak her dönem verilebilir.
 • REAL EFFECT Toprakta organik madde miktarını artırır ve katyon değişim kapasitesini artırır.
 • REAL EFFECT Topraktaki N-P-K ve iz elementlerin alınımını kolaylaştırır.
 • REAL EFFECT Su ve havanın toprak içindeki hareketini düzenler. Hafif topraklarda su tutulmasını sağlar.
 • REAL EFFECT Toprağın Ph dengesini ayarlar ve sebeple besin alınımını artırır.
 • REAL EFFECT Toprak mikro organizmalarının aktif halde çalışmalarına yardım eder.
 • REAL EFFECT Ağır yapılı toprakların yapısını düzeltir.

KARIŞABİLİRLİK

Alkali ilaçlar ve bordo bulamacı hariç diğer bitki gelişim düzenleyiciler, yaprak gübreleri ve ilaçlarla karışır. Tereddüt edilirse ön karışım testi yapılmalıdır.

 

 • Tamamen bitki özünden elde edilmiş doğal organik bir üründür. Toprağın organik madde miktarını yükselterek kültüre alınacak bitkiler için ideal bir ortam hazırlar. Bitkinin hızlı bir şekilde gelişmesini ve toprağa uygulanan diğer besin elementlerinin toprak tarafından absorbe olmadan bitkiler tarafından alınımını sağlar. İçerisindeki protein bitkinin gelişimini hızlandırarak üründe kalite ve dayanıklılığı arttırır.Aminoasit guruplarının bir araya gelmesiyle oluşan protein, bitkilerin yapı taşıdır: Bu anlamda REAL EFFECT bitkisel üretimde vazgeçilmez organik bir üründür. Fide döneminden itibaren kök gelişimini hızlandırarak bitkinin dengeli bir şekilde büyümesini sağlar hastalıklara karşı mukavemetini arttırır. Genel olarak bakıldığında kimyasal reaksiyonlar biyolojik aktivatörler sayesinde işlev yaparlar. Organik maddeler,  toprakta bağlı bulunan ve bu nedenle bitki tarafından kullanılamayan bitki besin elementlerinin (Ca,P,Mg,Fe,Zn,Mn,v.b.) çözünmesini ve bitkiye yarayışlı hale geçmesini sağlar.REAL EFFECT in en önemli faydalarından biriside özelikle hafif bünyeli topraklarda görünen bitki besin elementlerinin yıkanmasını engeller.Böylelikle daha az gübre kullanımı ve daha ekonomik yetiştiricilik sağlanır. Organik maddece bol ortamda yetişen bitkiler daha canlı bir yapıya sahip olurlar. Standart meyve tutumu, yüksek kalite ve daha fazla verim, daha uzun raf ömrü sağlayabilen bir tarımsal üretim, ülkemiz çiftçisini pazar payında bir adım önde olmasını sağlayacaktır. Hiçbir şekilde  kimyasal madde içermeyen REAL EFFECT organik tarım için sürekli kullanılabilir bir protein ve amino asit kaynağıdır.

Etiket ve Tescil Belgeleri
Tescil
 
Ürünlerimiz
Bilgi Bankası
Bize Ulaşın